Alkohol na wesele, czyli co, gdzie i ile?

Opublikowany przez
Alkohol na wesele, czyli co, gdzie i ile?
Oceń post

Alkohol na weselu odgrywa jedno z kluczowych miejsc, dlatego warto jest zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi jego kupna i wyboru. To pomoże ci ograniczyć koszty, a także w jak największym stopniu wpłynąć na jakość zabawy twych gości.Wódka na wesele

W obecnym czasie w alkohol możemy zaopatrzyć się w różnych miejscach. W pierwszej kolejności sprawdź ofertę lokalu w jakim zaplanowaliście przyjęcie weselne. Przy wyborze porównaj konieczne cenę oferowaną przez lokal z cenami hurtowymi, gdyż na duże wesele z powodzeniem kupować możesz u hurtownika. Jeśli różnica nie jest zbyt duża to zdecyduj się na ofertę lokalu. Alkohol wtedy masz pod ręką nie musisz się nim praktycznie kłopotać. To uchroni cię również przed kupnem zbyt dużej jego ilości.

Przy wyborze konkretnej oferty bierz od uwagę różne alkohole. Na polskich stołach króluje wódka, dlatego też tej powinno być jej najwięcej. Standardowy przelicznik mówi o 0,5l na osobę. Pod uwagę bierzemy tylko te osoby które ukończyły Piwo na weseleosiemnaście lat. Warto jest też mieć parę butelek w zanadrzu… to jest dla orkiestry, obsługi, rodziny.

Obecnie na weselach alkohol jest bardzo zróżnicowany.  Nie każdy preferuje wódkę, dlatego warto jest mieć również piwo i wino. Modnym stało się także organizowanie małego kącika z alkoholami kolorowymi. W takim miejscu możemy ustawić po kilka butelek różnych trunków. 

Zaopatrując się w piwo warto jest wziąć pod uwagę pewne przeliczniki. Jeżeli jest to mniejsze wesele, do 80 osób, to kup piwo butelkowe lub puszkowe.  To pierwsze, po zwrocie kaucji, jest znacznie tańsze. Licz po dwieWino na wesele butelki na gościa. Jeżeli organizujesz wesele na ponad 80 osób, to zastanów się nad wypożyczeniem dystrybutora do piwa.                                                                                                              

Wino na ogół preferują koneserzy, a także i panie. Warto jest kupić kilka rodzajów wina. Typowy przelicznik to butelka na dwie osoby. Jednak w przypadku kącika z alkoholami może to być mniejsza ilość.

Ostatnim alkoholem o jakim nie możemy zapomnieć jest szampan. Ten trunek wykorzystywany jest przede wszystkim w trakcie toastów. Młodzi po przybyciu do sali weselnej wznoszą toastSzampan na wesele razem ze swymi gośćmi, dlatego szampan powinien również znaleźć się na naszej liście zakupów. W trakcie kupowania szampana pamiętaj o tym, że jedna butelka jest liczna na 5 gości.

Zdjęcia pochodzą z Imperium Tapet. 

0
Brak tagów 0 Komentarzy 0