Organizacja wesela krok po kroku – część pierwsza.

Opublikowany przez
Organizacja wesela krok po kroku – część pierwsza.
Oceń post

Zaręczyny już za Wami, teraz przyszła pora na wielkie planowanie. Chcąc aby ślub i wesele było zaplanowane niemalże idealnie, przygotowania należy zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Wtedy unikniecie rozczarowań i sporo niepotrzebnych nerwów. Na początku muszę zaznaczyć, że piękne sale, czy najlepsze restauracje, kamerzyści czy zespoły weselne są rezerwowani z nawet dwuletnim wyprzedzeniem. Dlatego jeżeli wiecie, że uczucie, które Was połączyło jest prawdziwą miłością, nie zwlekajcie! Uwierzcie mi, ślub to najpiękniejsze wydarzenie w życiu!

Jednak nie tylko ślub może być najlepszym co Was czeka. Również przygotowania do tego wyjątkowego dnia mogą być dla Was niezapomnianym czasem. I nie mam tu na myśli ciągłej przedślubnej „nerwówki”, a piękne przeżywanie i wspólne przygotowywanie się do dnia ślubu. Czas ten może być wyjątkowy pod warunkiem, że odpowiednio wcześniej i solidnie się do niego przygotujecie. Wiadome jest, że zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę rodzi niepokój i powoduje, że stres bierze nad nami górę. Nie jesteście profesjonalistami i na pewno nie wiecie wszystkiego w temacie ślubu i wesela, dlatego ważna jest rozmowa z ludźmi, którzy mieli do czynienia lub organizowali swój ślub. Każda uwaga czy rada jest cenna. Zespół Slubi.pl również chciałby pomóc wszystkim parom młodym, które są na początku planowania i organizowania. Dlatego przygotowałam dla Was kilka wskazówek, które są istotną częścią całego przedsięwzięcia.

Od czego zaczynamy? Na początek wybierzcie datę ślubu. Może jest jakiś wyjątkowy dzień, w którym chcielibyście wstąpić w związek małżeński. Następnie musicie się zastanowić jaki ślub wchodzi w grę w Waszym przypadku – czy to będzie ślub cywilny czy konkordatowy. Kolejnym krokiem jest zrobienie listy gości. Skrupulatne liczenie i sprawdzanie czy nikogo nie pominęliśmy. Od budżetu i środków jakie jesteście w stanie przeznaczyć na ten cel, zależeć będzie, czy Wasze wesele utrzymane zostanie w klimacie tradycyjnym, nowoczesnym, z tak zwaną pompą czy raczej skromnym. Wspominając o finansach nasuwa się następny krok, czyli spotkanie z rodzicami w celu omówienia wszystkich najistotniejszych punktów dotyczących organizacji ślubu i wesela. Aby nie pogubić się w ilości i kolejności załatwianych spraw czytając ten artykuł sporządźcie sobie harmonogram przygotowań, który będzie ułatwieniem i usprawni pamięć 🙂

Organizacja wesela krok po kroku (3)

Następnym bardzo ważnym krokiem jest szukanie odpowiedniej sali weselnej. Wybór nie jest łatwy, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę lokalizację, cenę, ale przede wszystkim musi ona spełniać Wasze oczekiwania i gusta. Są miesiące i miejsca na tyle popularne, że ciężko w nich o dogodne terminy. Dlatego tak istotna jest organizacja całego przedsięwzięcia ze sporym wyprzedzeniem. Adekwatnie do wyboru i rezerwacji sali weselnej, konieczna jest rezerwacja terminu w urzędzie lub kościele, ponieważ i tam zdarza się, że jest tłoczno, a przecież nie chcecie, aby ktoś inny zajął Wasz termin. Decydując się na ślub warto również zasięgnąć informacji na temat dokumentacji, jaka będzie Wam potrzebna żeby ceremonia w ogóle mogła się odbyć. Jeżeli będziecie brać ślub w kościele, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i zapisać się na nauki przedmałżeńskie.

Kolejnym zadaniem jest znalezienie dobrego zespołu lub DJ’a, wodzireja, fotografa i kamerzysty, który nakręci film z dnia ślubu i wesela. Firmy świadczące tego typu usługi również odgrywają dużą rolę. Bez wspaniałej muzyki i niebanalnego prowadzenia całej imprezy, wesele można będzie zaliczyć do nieudanych. Fotoreportaż z najważniejszego dnia w życiu, także powinien być wykonany na bardzo dobrym poziomie, byście z chęcią pokazywali i wspominali z rodziną i znajomymi ten wyjątkowy dzień, przeglądając fotografie w albumie. To samo tyczy się kamerzysty, dzięki niemu będziecie mogli kilka razy do roku przypominać sobie ważnym moment przysięgi, czy szaloną zabawę na weselu. W kwestii tych podwykonawców dobrze jest zasięgnąć informacji od par, które są już po ślubie i weselu, a mogą polecić firmy, z którymi współpraca układała się znakomicie i odradzić te osoby, z którymi lepiej nie mieć nic do czynienia.

Drugą część artykułu znajdziecie tutaj.

Organizacja wesela krok po kroku (4)

Źródło fot. www.pixabay.com

0