Słodkości nie tylko dla dzieci – candy bar.

Opublikowany przez
Słodkości nie tylko dla dzieci – candy bar.
Oceń post

Wiejski stół to w zasadzie nieodłącznym element każdego wesela. Natomiast candy bar to dość nowe rozwiązanie, jeszcze mało popularne. Czym jest? Dosłownie mówiąc to stół z słodyczami. Oczywiście jest to bardzo wąska definicja. Candy bar to nie tylko słodycze, ale również owoce i inne przekąski. Więcej słów o tym oryginalnym rozwiązaniu poniżej.

Co powinno znajdować się na candy barze?

Przede wszystkim słodycze. W różnych postaciach. Mogą to być cukierki, żelki, pianki, czekoladki, itp. Warto jest je oryginalnie poukładać. Świetnym pomysłem okazuje się utworzenie ze słodyczy tortu lub innej budowli. Wszystko zależy od zamysłu artystycznego. Możliwości jest naprawdę dużo. Czasami wystarczy nabić pianki na długie patyczki i ułożyć w kieliszku. Taka kompozycja na pewno będzie fantastycznie się prezentować. Dodatkowo warto jest zastanowić się nad innymi formami. Serce ułożone z tabliczek czekolady i wypełnione kolorowymi kulkami? Czemu nie. To również interesujące rozwiązanie. Na candy barze nie może zabraknąć ciast, a w szczególności kolorowych babeczek. Tutaj przede wszystkim należy zadbać o to, aby wypieki były jak najbardziej różnorodne. Głównie chodzi o pomieszanie smaków. W końcu nie wszystko musi być czekoladowe. Jednymi z najbardziej kolorowych ciast są te, które składają się z galaretek. Co jeszcze powinno znaleźć się na candy barze? Na pewno będzie to fontanna z czekoladą. Dokładniejsze informacje umieszczone zostaną w innym akapicie. Mówiąc o stole ze słodyczami nie wolno jest również zapomnieć o odpowiednich ozdobach. Dobrze jest również zakupić odpowiednie dodatki i rekwizyty. Na koniec należy dodać, że candy bar to świetne miejsce na umieszczenie owoców. Mogą to być pomarańcze, mandarynki, jabłka, banany, ananasy czy brzoskwinie. Ważne, aby było jak najbardziej kolorowo.

Candy bar (3)

Candy bar (5)

Candy bar (4)

Candy bar (6)

Fontanna czekolady.

Fontanny czekolady w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością. Na początku należy dodać, że są wyłącznie dodatkiem do candy baru, ale mogą pojawić się również na weselach, gdzie w ogóle nie będzie znajdował się stół ze słodyczami. Warto jest wiedzieć, że wyróżnić można dwa rodzaje fontann czekoladowych – większe i mniejsze. Jest to jednak wyłącznie podstawowy podział. Wynająć można naprawdę różne fontanny. Niektóre będą podświetlane, inne wielopoziomowe. Oczywiście duże znaczenie ma również cena. Im fontanna posiada więcej walorów i dodatków, tym jest droższa. Należy również zastanowić się nad tym, jaki rodzaj czekolady będzie się w niej znajdował. Może być gorzka, mleczna, biała lub ciemna. Koszt wynajęcia fontanny zaczyna się od 200 złotych, a górnej granica oscyluje w 500-700 złotych. Mówiąc o fontannach trudno jest nie wspomnieć o tych, które wypełnione są alkoholem. To z pewnością jest oryginalne rozwiązanie i znajdzie wielu amatorów. Należy jednak dodać, że taka fontanna nie powinna znajdować się na candy stole, który przeznaczony jest głównie dla dzieci.

Candy bar (2)

Jak ozdobić candy bar?

Przede wszystkim powinien być kolorowy. Warto jest zainwestować w zakup odpowiedniego obrusu oraz dodatków. Mogą znajdować się tam barwne kubki czy talerzyki. Powinny również zawierać motyw z danej bajki. Dodatkowo świetną ozdobę będą stanowić kolorowe czapeczki, gwizdki, okulary, peruki oraz wszystkie inne przedmioty, które będą pasować do candy baru.

Candy bar (7)

Czy candy bar można przygotować samemu?

Odpowiedź jest jednoznaczna – oczywiście, że tak. Do wykonania candy stołu wcale nie trzeba wynajmować firmy. Wystarczy zrobić odpowiednie zakupy. Przygotowanie z pewnością nie zajmie dużo czasu. Warto jednak jest mieć wcześniej opracowaną koncepcję. Należy dokładnie przemyśleć, jak ułożyć wszystkie słodycze, gdzie umieścić rekwizyty.  

Ile kosztuje candy bar?

Wszystko zależy od tego, czy jest przygotowywany własnoręcznie czy zostanie to zlecone firmie. Oczywiście pierwsze rozwiązanie z pewnością będzie tańsze. W końcu obejmie wyłącznie koszt zakupu materiałów. Łączna kwota nie powinna przekroczyć 200 złotych. Należy jednak doliczyć do niej ewentualny koszt związany z wynajęciem fontanny z czekoladą. Jeśli chodzi o candy bar przygotowany na zlecenie, to cena powinna oscylować w granicach 500-700 złotych (tutaj wliczone są już koszty związane z fontanną czekolady).

Źródło fot. www.pixabay.com

0