Wyszukiwarka usług ślubnych!

Dbanie o Siebie _ Okres Ciąży

Dbać o siebie trzeba nawet jak nie jesteśmy w ciąży. No a w ciązy jak dbać ? tak samo ? palenie odpada, pić nie pije.. ale co dalej ???
Musisz uważać na pokarm jaki spozywasz, dużo wody, witamin, żelaza, warzyw. Ograniczaj mięso i tłuste dania. Słodycze oczywiście nie za dużo, kapusta
Dobrze jest ustalić plan

<h2 style=“margin: 0px 0px 12px; padding: 0px; font-size: 16px; font-family: Arial, sans-serif; color: #1973a5;”>Początek ciąży - opracuj swoją startegię na najbliższe 9 miesięcy</h2>
<p style=“margin: 0px 0px 20px; padding: 0px; font-size: 13px; font-family: Arial, sans-serif; line-height: 20px; color: #333333;”>1. Pilnuj wizyt wyznaczonych przez ginekologa, wykonuj skrupulatnie wszystkie badania, które ci zleci. Wybierz się do stomatologa – w ciąży częściej pojawia się próchnica, a nieleczone ubytki mogą być przyczyną poważnych stanów zapalnych. Nie widać jeszcze brzuszka, więc musisz poinformować dentystę, że jesteś w ciąży – dobierze leczenie czy znieczulenie bezpieczne dla ciebie i dziecka.
2. Zapisz się na gimnastykę dla kobiet w ciąży. Nie tylko poćwiczysz pod okiem fachowca, ale też nauczysz się prawidłowych zasad: jak wstawać z łóżka (nagłe zrywanie się do pionu może powodować zawroty głowy i omdlenia), nachylać się, kucać. Dzięki temu unikniesz wielu ciążowych dolegliwości, nie tylko na początku ciąży, ale także w kolejnych miesiącach.
3. Codziennie idź na intensywny, co najmniej półgodzinny spacer. Szybkość marszu dostosuj do kondycji i samopoczucia. Jeśli z jakiegoś powodu, np. anemii, robi ci się słabo – spaceruj wolniej. Marsz na świeżym powietrzu zrelaksuje cię i dotleni, a dziecku pozwoli lepiej się rozwijać.
4. Jeśli nie masz skłonności do grzybic, przynajmniej raz w tygodniu wybierz się na basen. Pływanie pozwala zachować formę, doskonale rozluźnia i odciąża kręgosłup.
5. Jeśli twoja ciąża jest zagrożona i lekarz zalecił ci prowadzenie oszczędzającego trybu życia, kup sobie hamak albo fotel bujany i korzystaj z niego kilka razy dziennie, po 10–15 minut. To będzie dla twojego maluszka niezbędna dla prawidłowego rozwoju porcja ruchu.
fajny pomysł z tym hamakiem, sama miałam fotel bujany, uwielbiałam go, a ze ciąża była zagrożona, to był jedyną moją formą aktywności fizycznej. Chociaż to takie chyba dla maluszka raczej mało stymulujące, raczej uspokajające smile
ja wlasnie dowiedziałam sie ze jestem w ciąży co mam robić co jesc?
EXCALIBURY CABRIO, CONCORDE, LINCOLN
Piękne pojazdy na te piękn...
Studio Camel
Studio Camel
Radom

Poczujecie się jak gwiazdy...
Studio Camel
HIPNOZA
HIPNOZA
Radom

Zespół weselny HIPNOZA to ...
HIPNOZA
Paweł Kotas
Paweł Kotas
Warszawa

Fotograf ślubny, na wesele
Paweł Kotas
nikt mi nie odpowiedzial wiec powiem jak robie juz po konsultacjach z lekarzem. JEm tylko nie przetworzone produkty. Duzo warzyw i owocow i miesa chociaz wczoraj zjadlam chipsyysmileale podobno raz na jakis czas mozna
ja jeszcze długo przed zajściem w ciązę zaczęłam brać mama dha premium, to mi lekarz polecił i wyniki całą ciążę miałam dobre, czulam się ok, cieszyłam się że ni emuszę się zmuszać do ryb itp a w nich jest sporo przydatnych witamin, ale ja ryb nie cierpię
Jeżeli chodzi o wybór ciążowej bielizny to polecam wam poradnik ze strony http://www.modaikosmetyki.pl/ Kobiety w ciąży, wbrew pozorom, nie powinny mieć problemów z wyborem odpowiedniej bielizny dla siebie. Trendy w tej kwestii w ciągu ostatnich kilku lat uległy diametralnej metamorfozie. Nijakie, bezkształtne modele ustąpiły miejsce niezwykle kobiecym fasonom, które pięknie podkreślają zmieniającą się figurę. Asortyment w sklepach jest naprawdę spory: biustonosze, figi, koszulki nocne, pasy ciążowe, rajstopy ciążowe, a nawet stringi. Taka oferta pozwala na wybór bielizny, która naprawdę nam się podoba.

Rejestruj lub zaloguj aby utworzyć temat lub odpowiedzieć w istniejącym.